Użytkowanie tej strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności.
Wojciech Szczyglak

Wojciech Szczyglak

Jakie masz kwalifikacje do pracy trenera?

Obecnie jestem studentem fizjoterapii w Wyższej Szkole Rehabilitacji w Warszawie. Wiedza z zakresu anatomii, fizjologii czy biomechaniki ludzkiego ciała pomaga mi w prawidłowym prowadzeniu podopiecznego zwracając uwagę na najdrobniejsze elementy, które często potrafią umknąć nawet najbardziej doświadczonym trenerom. Posiadam certyfikat ukończenia szkolenia w Akademii Mistrzostwa Sportowego. Od dziecka jestem związany z profesjonalnym sportem na najwyższym poziomie: lekkoatletyka, futbol amerykański czy crossfit.

Twoje doświadczenie i sukcesy zawodowe?

Jako fizjoterapeuta pracowałem z wieloma pacjentami po poważnych urazach i zabiegach pomagając im w powrocie do pełnego zdrowia. Mechaniczny uraz stawu kolanowego zmusił mnie do zabiegu operacyjnego co przekłada się na pracę z osobami w przypadku dysfunkcji stawów, mięśni, problemami z naszym aparatem ruchu. Wielokrotnie pomagałem osobom po rekonstrukcji więzadeł, endoprotezach czy wycięciu łąkotek. Do tej pory oprócz pracy jako fizjoterapeuta, pracowałem szkoląc profesjonalnych sportowców rozwijając ich poszczególne cechy motoryczne, oraz prywatnie szkoląc trenerów z kilkuletnim doświadczeniem pomagając im lepiej zrozumieć ciało i procesy zachodzące w ciele podopiecznego.

W jakich treningach się specjalizujesz?

Treningi wydolnościowe, siłowe, utrata tkanki tłuszczowej, czy trening rehabilitacyjny nie mają przede mną żadnych tajemnic. Uzupełniam to treningiem na kółkach gimnastycznych, crossfitem  i dwubojem olimpijskim.

Czym dla Ciebie jest Gravitan?

Miejsce tworzą ludzie. Świetny zespół i zgrana kadra to postawa. Dla mnie Gravitan tworzy atmosferę, która każdego dnia mnie zachęca, a nie zmusza do pracy.

Twoja pasja?

Sport na wielu płaszczyznach. Zarówno sporty drużynowe jak i indywidualne. Poza tym wszelakie nowinki medyczne i dietetyczne . Są to tematy które z chęcią rozwijam z dnia na dzień i sprawiają mi przy tym wiele radości.