Użytkowanie tej strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Szczegółowe informacje znajdziesz w Polityce prywatności.
Robert Złotkowski

Robert Złotkowski

Od dziecka próbowałem swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych. Interesowało mnie kolarstwo, uprawiałem zapasy oraz judo i grałem w "gałę"(nie tylko podwórkową). Próbowałem odkryć swoją pasję, znaleźć swoją drogę, jednak podświadomie czułem, że nie pójdę żadną z nich. We wczesnym okresie mojego dorastania triumfy świecił jeden z najsłynniejszych polskich pięściarzy: Marek Piotrowski. On był wówczas na fali, której ja zapragnąłem dać się ponieść. Był rok 1988. Zacząłem wtedy trenować sporty walki: kick-boxing, box i brazylijskie Jujitsu, a Piotrowski stoczył swoją pierwszą walkę w Ameryce, którą w IV rundzie wygrał przez nokaut. Ten swoisty zbieg okoliczności umocnił mnie, wówczas 13-latka w moich postanowieniach bycia pięściarzem. Tą drogą potoczyło się moje dalsze życie.

W ciągu całej swojej kariery zawodowego kick-boxera stoczyłem około 120 pojedynków w różnych formułach. W latach 1994-1998 byłem członkiem Polskiej Kadry Narodowej w kick-boxingu. W tym sporcie osiągnąłem wszystko, co było do osiągnięcia i w 1997 roku przeszedłem na boks. Do 2002 roku jako zawodowy bokser wagi półciężkiej odbyłem 15 walk, z czego wygrałem 13. Przez wszystkie lata swojej kariery walczyłem na wielu ringach, polskich i zagranicznych, tym samym miałem przyjemność współpracy z największymi sławami rodzimej i światowej areny boksu i kick-boxingu. Moje życie to jednak nie tylko ring. Zawsze ceniłem i cenię pracę z młodzieżą i wiem, że mamy wiele talentów do odkrycia.

Chcąc mieć skromny wkład w krzewienie kultury sportów walki wśród młodych ludzi przez wiele lat pracowałem jako wykładowca na Politechnice Warszawskiej w Katedrze Sportu. Obecnie jestem kaskaderem aktywnie działającym w największej polskiej grupie zrzeszających kaskaderów filmowych - Independent Stunt Team Ryszarda Janikowskiego oraz członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich. https://www.facebook.com/rsrc.php/v3/yk/r/sW5wpSlrZuy.png

Nagrody

1993 - Mistrzostwo Polski kick-boxing LowKick Warszawa
1994 - II Mistrzostwo Polski kick-boxing full-contact Radom
1995 - Mistrzostwo Polski kick-boxing light-contact Poznań
1996 - Mistrzostwo Europy Juniorów kick-boxing full-contact
1996 - II Mistrzostwo Europy kick-boxing light-contact Italy
1996 - III Mistrzostwo Europy kick-boxing full-contact Belgrad 1996 - Mistrzostwo Polski kick-boxing light-contact Tychy 1996 - Mistrzostwo Polski kick-boxing full-contact Węgrów
1997 - Puchar Świata kick-boxing Italy
1997 - Mistrzostwo Świata kick-boxing Italy
1997 - Mistrzostwo Polski kick-boxing full-contact
1997 - Puchar Polski kick-boxing full-contact Koszalin
1997 - Mistrzostwo Polski kick-boxing light-contact
1998 - Mistrzostwo Polski kick-boxing light-contact Wrocław
1998 - Puchar Polski kick-boxing full-contact Zielona Góra
2005 - Międzynarodowe Mistrzostwo Polski kick-boxing full-contact Warszawa
1997-2002 - Zawodowy bokser - 15 walk/13 wygranych/ 2 porażki