Trening spalająco-kształtujący. Jego głównym celem jest zapobieganie, zmniejszanie lub też całkowita likwidacja niepożądanego zjawiska jakim jest cellulit. Problem z nieprawidłowym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej mają nie tylko osoby otyłe, ale również te posiadające szczupłą sylwetkę. Dlatego wychodząc temu naprzeciw stworzyliśmy zajęcia, które będą pomagały nam uzyskać zdrowy i gładki wygląd skóry oraz atrakcyjną budowę ciała.
Trening łączy ćwiczenia cardio (które pomagają w redukcji tkanki tłuszczowej) z ćwiczeniami wzmacniającymi (kształtującymi i ujędrniającymi sylwetkę).
Ćwiczenia są wykonywane z umiarkowaną intensywnością, w formie zarówno dynamicznej, jak i w pozycjach statycznych, pozwalających dobrze wyizolować dany mięsień. Używane są do tego przybory fitness (gumy, piłki, obciążniki, itp).
Co muszę zabrać ze sobą?
-
wygodny strój treningowy
-
obuwie sportowe
-
butelkę wody i ręcznik
Kiedy zauważę rezultaty?
W zależności od Twoich personalnych uwarunkowań oraz fizjologii widoczny efekt zauważysz po 1 – 3 miesiącach. Już po kilku zajęciach poczujesz, że Twoje ciało nabiera oczekiwanego wyglądu.
Jak wygląda sesja?
Zajęcia zaczynamy od rozgrzewki (około 10 minut) – prostego układu choreograficznego, który ma nas rozgrzać i przygotować do wysiłku. Przez kolejne 40 minut wykonujemy serie ćwiczeń głównie na partie ciała, które najczęściej dotyka problem cellulitu, czyli uda i pośladki. Na każdym treningu są również ćwiczone mięśnie brzucha. Ostatnie kilka minut zajęć to stretching, relaks, także automasaż rozluźniający.
Jak często należy trenować?
Optymalna ilość treningów to 2-3 razy w tygodniu. Dodatkowo raz w tygodniu możesz ćwiczyć na siłowni lub uczęszczać na inne zajęcia fitness, takie jak FAT burning, ABT, TBC, itp.
Co … może zrobić dla mnie?
Systematyczny udział w zajęciach nie tylko poprawi wygląd i kondycję fizyczną, ale również korzystnie wpłynie na naszą psychikę i podniesie samoocenę. Każdy trening daje satysfakcję i pozytywne zmęczenie oraz napełnia nas dobrą energią, co w efekcie polepszy nasze samopoczucie na co dzień.
W jaki sposób mogę bezpiecznie trenować?
Twój instruktor jest zawsze na miejscu, aby pomóc w bezpiecznym przeprowadzeniu treningu.
Pamiętaj, że:
-
fundamentem wszystkich ćwiczeń jest wyprostowana postawa
-
skoncentruj się na tym, aby od samego początku nauczyć się prawidłowej techniki
-
nieustannie poprawiaj i udoskonalaj swoją technikę
-
zacznij od mniejszych ciężarów - stopniowo, po sześciu tygodniach podwyższaj je
-
wykonuj ćwiczenia w kontrolowany sposób - raczej w sposób łagodny zamiast zbyt gwałtowny
-
skoncentruj się na pracujących mięśniach, a pozostałe ustabilizuj
-
wsłuchaj się w swoje ciało - ono Ci powie, jeżeli coś będzie nie tak jak powinno
Lekkie bóle mięśniowe, czyli tzw. zakwasy, są sprawą naturalną po rozpoczęciu ćwiczeń. Lecz jeśli odczuwasz bóle tylko w jednej części ciała lub w stawach - poradź się instruktora. Jeżeli ból będzie się utrzymywał - zasięgnij porady lekarza lub fizjoterapeuty.